Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Akademicki Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Gospodarki w Malborku

29 maja odbył się Akademicki Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Gospodarki w Malborku. Jak co roku było wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Podczas festiwalu były warsztaty i liczne ciekawostki. Wystawiały się przedsiębiorstwa z nowymi technologiami, instytucje publiczne oraz jak co roku myśliwi. W tym roku wiodącym tematem warsztatów  było „Eko w lasach i na łąkach”. Na zaproszenie Pani Dziekan filii Wyższej Szkoły Gospodarki w Malborku przybyli Łowczy Okręgowy PZŁ w Elblągu kol. Jan Kantypowicz, myśliwi kol. Tomasz Kozłowski z KŁ Bażant w Malborku, kol. Arkadiusz Kania z KŁ Darz Bór w Sztumie, kol. Jacek Grzebisz leśniczy z Nadleśnictwa Kwidzyn, kol. Krzysztof Patalon z KŁ Borsuk Rakowieckie Pole, kol. Ryszard Hołowiński z KŁ Odyniec Elbląg.

Koledzy myśliwi przedstawili znaczenie myśliwych w gospodarce łowieckiej. Kol. Krzysztof Patalon w tym roku przywiózł ze sobą sowę, gołębiarza oraz sokoła wędrownego co  było nie lada atrakcją dla uczestników warsztatów. Kol. Jacek Grzebisz przeprowadził wśród uczestników konkurs wiedzy łowieckiej. Co roku myśliwi okręgu elbląskiego PZŁ biorą udział w tym przedsięwzięciu i z roku na rok są one coraz atrakcyjniejsze. Zapraszamy za rok.

Darz Bór!

Tekst: Tomasz Kozłowski

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱