Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Zawody Ligi Strzeleckiej PZŁ

Sukces elbląskich strzelców

 

21 maja 2022 r. na strzelnicy toruńskiej organizacji łowieckiej w Toruniu-Glinkach odbyły się zawody eliminacyjnej Ligi Strzeleckiej Regionu II. Liga Strzelecka to specjalny format zawodów składający się eliminacji, półfinału i finału, który nosi miano Otwartych Mistrzostw Polskiego Związku Łowieckiego. W skład regionu II wchodzą drużyny następujących okręgów: Słupsk, Gdańsk, Elbląg, Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Płock i Olsztyn

 

W zawodach ligowych startują 8-osobowe zespoły, wśród których co najmniej dwóch musi posiadać powszechną klasę strzelecką.

 

Z radością informujemy, iż reprezentacja okręgu elbląskiego w składzie:

 

  1. Marek Goerick,
  2. Andrzej Kurzyński,
  3. Piotr Smoliński,
  4. Robert Dorniak,
  5. Wojciech Trzaska,
  6. Radosław Gołębiewski,
  7. Ryszard Onopiak,
  8. Robert Włoczewski,

 

zajęła 3 miejsce zdobywając łącznie 3334 punkty (średnia 417). Tym samym nasza reprezentacja zakwalifikowała się do rozgrywek półfinałowych, które odbędą się 30 lipca na strzelnicy bydgoskiej organizacji łowieckiej w Łącku. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy a drugie okręgu olsztyńskiego.

 

W trakcie zawodów ligowych prowadzona jest także klasyfikacja indywidualna w kategorii open. Tu także odnieśliśmy bardzo dobry wynik, gdyż Marek Goerick z wynikiem 465/500 zajął 2 miejsce. Pierwszy był Sergij Isaryk (466 pkt.), a trzeci Piotr Aniołkowski (453 pkt).

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱