Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe – Kompleksowe Badania i Ochrona Środowiska Naturalnego

Dnia 26 czerwca 2017 r. odbyło się XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe – Kompleksowe Badania i Ochrona Środowiska Naturalnego w miejscowości Tleń. Organizatorem Sympozjum był Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy, Katedra Ekoinżynierii i Fizykochemii Środowiska.

Podczas spotkania wystąpiło ze swoimi referatami naukowymi dwudziestu pięciu prelegentów. Jednym z nich był Tomasz Kozłowski, który wygłosił referat nt: Remizy śródpolne jako czynnik wzrostu populacji zwierzyny drobnej. W temacie kol. Tomasz przedstawił charakterystykę wybranych gatunków zwierzyny drobnej czyli: kuropatwy, bażanta oraz zająca. Przedstawił regulacje prawne w zakresie zarządzania populacją zwierzyny drobnej, czynniki prowadzące do odbudowy populacji zwierzyny drobnej oraz uwarunkowania w jakich zwierzyna drobna może się rozmnażać. Uwarunkowania takie to między innymi: odłogi, pasy wiatrochronne i remizy śródpolne. Kol. Tomasz omówił prace okręgów, kół łowieckich oraz myśliwych w corocznych akcjach wsiedleń zajęcy, kuropatw oraz bażantów. Podkreślił ważną rolę w edukacji ekologicznej i działań informacyjnych wśród szkół, lokalną społecznością, mieszkańcami wsi oraz gospodarzami rolnymi.

Podczas sympozjum gośćmi byli leśnicy z nadleśnictw Trzebciny, Rytel i Osie. Wszystkie wygłoszone referaty były bardzo interesujące i wnoszące wiele ciekawych rozwiązań, o których szerzej można zapoznać się w monografii naukowej, która została wydana. Wśród prelegentów wystąpili między innymi: Mariusz Szmyt, który przedstawił „Ocenę możliwości hodowli lipienia europejskiego w zamkniętym obiegu wody w kontekście aktywnej ochrony gatunku”. M. Budny pracownik Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu przedstawił referat nt: „Grodzić uprawy leśne czy sadzić wiklinę zgryzową?”, Łukasz Bryl omówił „Metody ochrony i rekultywacji jezior”, a Marek Ramczyk przedstawił Optymalizację statystyczną odłowów węgorza w jeziorze Charzykowskim”.

Jak co roku Sympozjum daje możliwość wymiany doświadczeń, poglądów w zakresie ochrony środowiska naturalnego, na którym kol. Tomasz Kozłowski uczestniczy już od kilkunastu lat.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱