Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Witaj Wiosno: Nietypowe Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Rakowieckim Polu

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, kiedy natura budzi się do życia, zwykle myślimy o spacerach, piknikach i obcowaniu z zielenią. Jednak w Rakowieckim Polu, dzięki inicjatywie miejscowych myśliwych z Koła Łowieckiego Borsuk, pierwszy dzień wiosny nabrał zupełnie innego wymiaru.

Pod hasłem „sprzątanie świata”, myśliwi z Okręgu Elbląskiego wzięli na cel poprawę lokalnego środowiska. Do akcji włączyli się uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Zwierznie, Gminy Markusy, Powiat Elbląski, dowodząc, że małe ręce mogą zdziałać wielkie rzeczy. Wspólnymi siłami, z zaangażowaniem i energią, przystąpili do sprzątania, pokazując, że dbanie o przyrodę może być inspirującą przygodą.

Pomimo, że kapryśna pogoda pokrzyżowała plany biesiadowania przy ognisku, nie zabrakło ciepłej atmosfery. Dzięki gościnności Koła Gospodyń z Markus, uczestnicy nie zostali bez poczęstunku. W serdecznych podziękowaniach, organizatorzy akcji wyrazili wdzięczność Pani Wójt za jej zaangażowanie i obecność, a także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie i Kołu Gospodyń za ich wsparcie.

Nieoceniony okazał się także towarzysz całego wydarzenia – wyżeł węgierski krótkowłosy, VOX, który swoją gracja i piękną postawą przy dzieciach, robiąc stójkę do kury bażanta, zapewnił niezapomniane chwile i dodał uroku tej wyjątkowej inicjatywie.

Na zakończenie, warto wspomnieć, że młodzi uczestnicy tej akcji pokazali, że nawet małe działania mogą mieć wielkie znaczenie. Dzieci z Rakowieckiego Pola i Zwierzna dowiodły, że są naprawdę „wielkie” – nie tylko w swoim entuzjazmie, ale i w poczuciu odpowiedzialności za wspólną przestrzeń. To był pierwszy dzień wiosny, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱