Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Spotkanie w Suchaczu

Dnia 07.12.2022r. na zaproszenie Pani Dyrektor Doroty Chamczy, edukator okręgowy kol. Ryszard Hołowiński WKŁ Odyniec Elbląg, spotkał się z uczniami Niepublicznej Szkoty Podstawowej w Suchaczu.

Temat zajęć: Zwierzęta Wysoczyzny Elbląskiej oczami myśliwego.

Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały pytania o Życie i zwyczaje zwierząt. Ciekawiła ich też rola myśliwego w gospodarce łowieckiej i sposoby polowań. Szczególnie zainteresowane byty coraz częściej spotykanymi w naszych łowiskach wilkami i łosiami. Chciały tez zrozumieć co skłania ludzi do rozwijania pasji, jaką jest myślistwo. Spotkanie toczyło się w Życzliwej atmosferze w pomieszczeniach pięknie położonego zabytkowego Obiektu  siedziby szkoły.

Z tego miejsca Zarząd Okręgowy w PZŁ w Elblągu składa podziękowania Pani Dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu szkoły za współpracę i stworzenie atmosfery życzliwości, co pozwoliło przybliżyć dzieciom wiedzę o faunie i florze regionu oraz roli myśliwego w trosce o przyrodę.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱