Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Prezydent podpisał ustawę deregulacyjną

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę deregulacyjną, która zmienia zapisy ustawy o broni i amunicji. Oznacza to, że myśliwi nie będą musieli co pięć lat poddawać się badaniom lekarskim i psychologicznym.

W ubiegłym tygodniu, 14 kwietnia, Sejm odrzucił weto Senatu – który chciał odrzucenia ustawy deregulacyjnej w całości.  Za odrzuceniem uchwały Senatu głosowało 234 posłów, przeciw było 200, a 11 wstrzymało się od głosu. Następnie ustawa deregulacyjna trafiła na biurko Prezydenta RP. W dniu dzisiejszym Prezydent podpisał ustawę o „likwidowaniu zbędnych barier administracyjnych i prawnych” w myśl której obowiązek regularnych badań myśliwych (wprowadzony w 2018 r. ) został zniesiony.

Obowiązek badań ustanie  po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Wobec wciąż obowiązujących przepisów specustawy COVID-owej należy stwierdzić, iż obowiązek badań, mimo stosunkowo długiego vacatio legis, myśliwych już nie dotknie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱