Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Polowanie hubertowskie z okazji 100 lecia zjednoczenia łowiectwa w Polsce.

Ostatnim przedsięwzięciem w Elbląskim Okręgu PZŁ upamiętniającym 100 lecie zjednoczenia łowiectwa w Polsce było polowanie hubertowskie zorganizowane przez Komitet Organizacyjny obchodów 100 lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Okręgu Elbląskim oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Elblągu.

O godzinie 7.00 reprezentanci wszystkich kół łowieckich Naszego Okręgu stawili się w siedzibie KŁ „Rogacz” w Malborku Brzezina 6 k/ Pogrodzia. Przybyło 141 myśliwych. Zespół trębaczy myśliwskich B&B Cyranka Sztum odegrał sygnał „Zbiórka myśliwych” i „Powitanie”, wprowadzono sztandar Okręgu, uczestników polowania powitali przewodniczący Komitetu Organizacyjnego kol. Jan Kantypowicz członek Naczelnej Rady Łowieckiej kol. Krzysztof Utrysko oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego Łowczy Okręgowy kol. Dariusz Aniećko. Księża myśliwi proboszczowie z Pogrodzia i Prabut odmówili modlitwę do św. Huberta, udzielili wszystkim błogosławieństwa a zespół B&B zagrał „Hymn św. Huberta”.

Przystąpiono do losowania łowisk przez poszczególne koła. Do dyspozycji polujący mieli następujące łowiska udostępnione przez sześć kół. KŁ Rogacz Malbork udostępnił obwód 85, KŁ Mewa Braniewo obwód 56, KŁ Szron Pieniężno obwód 81, WKŁ Odyniec Elbląg obwód 57 i 89, KŁ Rogacz Elbląg obwód 152 i KŁ Wilk Młynary obwód 83. Po odegraniu sygnału „Apel na łowy” wszyscy uczestnicy rozjechali się do wylosowanych obwodów, gdzie poszczególni prowadzący polowania dokonali odpraw, przypomnieli warunki bezpieczeństwa i po rozlosowaniu kartek stanowiskowych rozprowadzili myśliwych na wylosowane stanowiska.

O godzinie 14.00 sygnał „Zbiórka myśliwych” zgromadził uczestników przy uroczystym pokocie, na którym znalazły się udekorowane gałązką „Złomu” piękny jeleń byk i sarna koza. Oddano hołd pozyskanej zwierzynie odgrywając sygnały „jeleń na rozkładzie” i „sarna na rozkładzie”. Ogłoszono i udekorowano Króla Polowania, którym został kol. Tomasz Żukowski z WKŁ „Odyniec” z Elbląga i odegrano sygnał „Król polowania”. Wręczono zasłużonym myśliwym odznaczenia łowieckie. Sygnały „Darz Bór” i „koniec polowania” zakończyły hubertowskie łowy.

Organizatorzy zaprosili wszystkich na biesiadę myśliwską.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱