![]() |
19 czerwca 2026 r. odszedł od nas przeżywszy 85 lat kol. Stanisław Górka |
Kol. Stanisław Górka urodził się 02 stycznia 1941 r. Do PZŁ wstąpił 27 marca 1992 r. Uprawnienia selekcjonerskie uzyskał w 1993 r. Od początku związany z WKŁ Żubr w Elblągu.
Jako członek koła zawsze zaangażowany i aktywny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych został podłowczym koła a po kilku latach jego łowczym. Funkcję łowczego koła pełnił przez niespełna dwa lata.
W 1994 r. zdobył uprawnienia instruktora i sędziego strzelectwa myśliwskiego a w 2000 roku został instruktorem kynologii łowieckiej.
W 2011 roku uzyskał uprawnienia do redukcyjnego odstrzału bobrów. Kol. Stanisław był bardzo zaangażowany w działalność społeczną naszego Zrzeszenia, zawsze uczynny i pomocny. Chętnie pomagał młodszym kolegom radą i swym doświadczeniem.
Za swe osiągniecia łowieckie i zaangażowanie był wielokrotnie doceniany.
Kapituła Odznaczeń Łowieckich wyróżniała kolegę Stanisława nadając mu Brązowy, Srebrny i Złoty Medal Zasługi Łowieckiej.
Kolega Stanisław był również Rycerzem Świętego Huberta po nadaniu mu Honorowego Kordelasa przez WKŁ Żubr.
Dziękujemy, że byłeś z nami. Będzie nam Ciebie brakowało.
Niech Knieja wiecznie szumi nad Twoją mogiłą! Żegnaj Kolego Stanisławie!
Zarząd i myśliwi okręgu elbląskiego PZŁ
- Pożegnanie ze zmarłym rozpocznie się 25 czerwca 2026 r. o godz. 12.30 w Kościele pw. Św. Pawła Apostoła w Elblągu (ul. Obrońców Pokoju 10)
- Msza żałobna odprawiona zostanie o godz. 13.00
w Nowej Kaplicy na cmentarzu komunalnym Elbląg Dębica skąd odprowadzona zostanie urna z prochami do kolumbarium.
Rodzinie i przyjaciołom pogrążonym w smutku składamy kondolencje.
