Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Nasza reprezentacja na Krajowym Konkursie Kół Łowieckich w Koszalinie.

W dniach 1-2 lipca 2023 r. na strzelnicy koszalińskiej organizacji łowieckiej w Manowie, odbył się już XXXVIII Krajowy Konkurs Kół Łowieckich im. płk. Ignacego Stachowiaka w strzelaniach myśliwskich. W zawodach biorą udział 3-osobowe reprezentacje kół łowieckich każdego okręgu, które zostały drużynowymi mistrzami w klasie otwartej podczas ubiegłorocznych okręgowych mistrzostw PZŁ.

W tym roku nasz okręg reprezentowała drużyna Koła Łowieckiego Łoś w Elblągu w składzie: Ryszard Onopiak, Rafał Stolpman i Marek Goerick.

Podczas dwudniowych zawodów strzelcy rywalizowali w pełnym sześcioboju myśliwskim. Z radością informujemy, iż indywidualnie 3 miejsce w kategorii Senior zajął kolega Ryszard Onopiak. Gratulujemy!! Natomiast kol. Marek Goerick w klasie mistrzowskiej zajął 11 miejsce. Reprezentacja naszego okręgu zajęła 18 miejsce na 44 startujące drużyny.