Myśliwi na Akademickim Festiwalu Nauki

27 maja 2015r. na Wydziale Zarządzania i Inżynierii w Malborku, Wyższej Szkoły Gospodarki, podczas II Akademickiego Festiwalu Nauki, dzięki zaangażowaniu myśliwych kół łowieckich okręgu elbląskiego przeprowadzono warsztaty z ekologii, ochrony przyrody i gospodarki łowieckiej. W warsztatach wzięli udział myśliwi – kol. Tomasz Kozłowski, Tadeusz Michalak, Jerzy Kozłowski z WKŁ nr 259 BAŻANT, kol. Ryszard Pas z KŁ nr 1 DZIK z Malborka oraz kol. Henryk Panasiewicz i stażystka kol. Krystyna Panasiewicz z KŁ DARZ BÓR ze Sztumu.

Koledzy myśliwi zaprezentowali dzieciom i młodzieży zagadnienia z ekologii, ochrony przyrody i gospodarki łowieckiej. Kol. Tomasz, kol. Jerzy i kol. Tadeusz zaprezentowali i omówili formy poroża jelenia i rogacza. Kol. Ryszard omówił cykl ewolucji wzrostu i budowy poroży jeleniowatych w okresie kilkuletnim. Kol. Tadeusz omówił bytowanie dzika w środowisku naturalnym oraz w jakich warunkach dzik osiąga medalowy oręż.

Kol. Ryszard przytoczył zagadnienia dzikich kaczek, różnice między nimi w dokładnych szczegółach. Kol. Henryk przedstawił sylwetkę łosia i dokładnie omówił jego bytowanie oraz okres bukowiska. Kol. Krystyna przedstawiła jaką rolę myśliwi pełnią w gospodarce łowieckiej i jakie inicjatywy podejmują w ekologii i ochronie przyrody. Koledzy prezentowali również filmy na temat ochrony środowiska naturalnego, znaczenia lasów, zwierzyny bytującej na polach, łąkach i w lasach.

W ponad trzygodzinnych warsztatach udział wzięło ponad 400 dzieci i młodzieży z malborskich i pod malborskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Koledzy myśliwi zaprezentowali młodzieży sygnały myśliwskie oraz możliwość zagrania na rogu myśliwskim – ta część wśród młodzieży była bardzo emocjonująca – uczniowie próbowali swoich sił i w większości udało im się wydobyć czysty donośny dźwięk. Przedstawiono rasy psów myśliwskich, dzięki prezentacji spora grupa młodzieży uświadomiła sobie, że posiada psa, który jest rasą psa myśliwskiego. Zajęcia przebiegały dynamicznie i ekspresyjnie. Ilość słuchaczy przerosła oczekiwania myśliwych. Dzięki perfekcyjnej organizacji ze strony uczelni mogliśmy przeprowadzić warsztaty dla naprawdę imponującej liczby młodzieży.

Dziękujemy serdecznie Pani Dziekan Wydziału Zarządzania i Inżynierii w Malborku Pani Patrycji Kozłowskiej za zaproszenie i możliwość poprowadzenia warsztatów na temat ekologii, ochrony przyrody i gospodarki łowieckiej. Cieszy fakt, że kolejne koło łowieckie DARZ BÓR ze Sztumu podjęło wraz z innymi kołami łowieckimi wyzwanie wspólnej realizacji warsztatów z ekologii i gospodarki łowieckiej. A my myśliwi dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej inicjatywie jak Akademicki Festiwal Nauki, gdzie mogliśmy sporej rzeszy młodzieży przedstawić zagadnienia łowiectwa i gospodarki łowieckiej. Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!!!

Materiał nadesłali: koledzy – Tomasz Kozłowski, Tadeusz Michalak, Jerzy Kozłowski

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱