III Akademicki Festiwal Nauki – Myśliwi w gospodarce łowieckiej – warsztaty

Już po raz trzeci, 18 maja 2016 r., odbył się Akademicki Festiwal Nauki na campusie i w murach Wydziału Zarządzania i Inżynierii Wyższej Szkoły Gospodarki w Malborku. Podczas festiwalu nie zabrakło myśliwych, którzy zostali zaproszeni przez Dziekana Wydziału doc. Patrycję Kozłowską do poprowadzenia na auli warsztatów pt. Myśliwi w gospodarce łowieckiej.

W zajęciach wzięli udział: przewodniczący Komisji Kultury EORŁ kol. Andrzej Czapliński, koledzy z „Bażanta”: Tomasz Kozłowski, Jerzy Kozłowski, Tadeusz Michalak, stażysta Wiesław Bucki oraz kol. Krystyna Panasiewicz i kol. Henryk Panasiewicz z koła DARZ BÓR ze Sztumu.

Ustalenia przed warsztatami: kol. Tadeusz Michalak, kol. Krystyna Panasiewicz, kol. Andrzej Czapliński

Kol. Jerzy Kozłowski

Kol. Krystyna Panasiewicz

Kol. Tomasz Kozłowski przywitał przybyłych gimnazjalistów z Gimnazjum nr 3 w Malborku oraz studentów. Przedstawił jaką rolę myśliwi, leśnicy, Polski Związek Łowiecki oraz Lasy Państwowe pełnią w gospodarce łowieckiej. Na warsztatach młodzież mogła na żywo obejrzeć parostki rogaczy, poroże jelenia europejskiego, daniela oraz zrzuty łopat łosia, a także pokaźne oręża dzicze.

Główny prelegent kol. Tomasz Kozłowski

Kol. Henryk Panasiewicz

Kol. Andrzej Czapliński

Kol. Tadeusz Michalak

Stażysta kol. Wiesław Bucki

Kol. Andrzej z kol. Krystyną przedstawili historię patronów św. Huberta, św. Eustachego oraz św. Bawona – patrona sokolników. Koledzy omówili rasy psów myśliwskich, sygnały myśliwskie oraz przedstawili ogólnopolski program Ożywić Pola. Omówiliśmy również terminologię łowiecką na przykładzie sarny rogacza oraz dzika. Aula, na której odbywały się warsztaty była pełna. Łącznie odwiedziło nas 120 słuchaczy, którzy byli pod dużym wrażeniem warsztatów, za które myśliwi otrzymali gromkie brawa.

Po dwugodzinnych zajęciach, odwiedzili nas studenci z programu Erasmus, studiujący w Bydgoszczy. Wysłuchali prelekcji kolegów myśliwych, poznali kulturę i zwyczaje łowieckie polskich myśliwych. Studenci dzięki tłumaczowi byli zadowoleni z warsztatów. Można podsumować, iż przeprowadziliśmy zajęcia międzynarodowe, ponieważ uczestniczyli w nich studenci z Nigerii, Turcji, Zambii, Rosji i Ukrainy.

Julia – studentka z Moskwy chciała sobie zrobić fotkę z całą, naszą ekipą. Było nam miło, tym bardziej, że Julia to śliczna dziewczyna

Tego dnia w każdej sali oraz na Campusie Uczelni działo się wiele, warsztaty tematyczne były oblegane przez ogromną ilość odwiedzających. Nas cieszy, że mogliśmy po raz trzeci zaistnieć jako myśliwi na festiwalu. Cieszy fakt, że na zajęcia z myślistwa odwiedza nas wielka rzesza młodych ludzi, którzy podnoszą swoją świadomość i wiedzę na temat znaczenia myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego.

Patrycja, Tomasz i Jerzy Kozłowscy

Podziękowania od Dziekana Wydziału doc. Patrycji Kozłowskiej za przeprowadzenie warsztatów

Tekst; kol. Tomasz Kozłowski

Foto: kol. Tadeusz Michalak, kol. Wiesław Bucki

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱