Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

EDUKACJA PRZYRODNICZA DZIECI I MŁODZIEŻY WKŁ „ODYNIEC” Z ELBLĄGA

Edukacja przyrodnicza jest procesem nauczania  mającego na celu kształtowania   świadomości wzajemnego oddziaływania przyrody i człowieka. Jest ona istotnym elementem rozwoju społeczeństwa. Dzieci cechują się dużą wrażliwością na otoczenie, łatwo i szybko przyswajają nowe wiadomości i to one są odpowiedzialne za obecny i przyszły stan środowiska oraz jakość życia przyszłych pokoleń.

Ich motorem rozwoju osobowego jest ciekawość, z której rodzi się odpowiedni stosunek do wielu zagadnień przyrodniczych. Młode pokolenie w łatwy i szybki sposób kształtuje w swoich osobowościach pozytywne postawy wobec przyrody.

Rozszerzanie świadomości przyrodniczej wśród dzieci jest niezwykle istotne. Dzięki temu kształtujemy w młodym pokoleniu cechy takie jak odpowiedzialność, pracowitość, szacunek w stosunku do środowiska. Edukacja przyrodnicza jest procesem, który ukierunkowuje zmianę postaw dzieci wobec środowiska.

Idąc tym przykładem  WKŁ Odyniec wdrożyło w swoją działalność zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Sytuacja pogodowa i epidemiologiczna pozwoliła na zorganizowanie w obecnym roku szkolnym  trzech spotkań z nadzieją na kolejne wiosną.

Koło w siedzibie w Próchniku gościło dzieci ze Szkoły Podstawowej z Łęcza i dzieci ze  Szkoły Podstawowej nr.21 z Elbląga. W domku myśliwskim, przy cieple palącego się kominka dzieci z ciekawością wysłuchały informacji na temat zwierząt Wysoczyzny Elbląskiej, jakie przekazali kol. Małgorzata Polakowska i kol. Ryszard Hołowiński.  Były otwarte na rozmowy, zadawały pytania, chłonęły wiedzę jak cukierki, czego dowodem były liczne nagrody w konkursach sprawdzających wiedzę.  Jedną z lepszych atrakcji okazał się pokaz psów myśliwskich, zorganizowanych przez kol. Bartka Stańczyka i kol. Artura Zagalskiego. Dzięki uprzejmości kolegów dzieci  poznały tajniki pracy psów, nauczyły się obycia z psami jak również aktywnie uczestniczyły w zabawach z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Dzień edukacji przy każdym ze spotkań został zwieńczony pieczeniem kiełbasek przy ognisku, słodkim poczęstunkiem i licznymi zabawami na świeżym powietrzu.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱