Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Elbląg

Doskonałe strzelanie kol. Marka Gericka podczas Pucharu Jezior Mazurskich

Dnia 29 lipca 2017 r. zjechali się do Giżycka, z różnych stron kraju, uczestnicy zawodów w strzelaniach myśliwskich, by rywalizować ze sobą i zdobywać kolejne punkty w klasyfikacji Wawrzynu Strzeleckiego. Zawody o Puchar Jezior Mazurskich w strzelaniach myśliwskich odbyły się na strzelnicy myśliwskiej im. T. Kryńskiego w Giżycku.

W strzelaniach wzięło udział 100 zawodników. Najlepszy wynik 470/500 pkt osiągnął Zbyszko Montowski z Bydgoszczy posiadający klasę mistrzowską i został zdobywcą Pucharu Jezior Mazurskich. Tuż za nim uplaswasował się nasz Marek Goerick z wynikiem 467/500 pkt. Spośród Dian startujących w Zawodach najlepszy wynik 393/500 pkt osiągnęła Dominika Przeorek. Oficjalnego zakończenia imprezy, gdzie wręczone zostały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, dokonał kol. Jan Goździewski Łowczy Okręgowy z udziałem Sędziego Głównego kol. Wojciecha Kraińskiego i przewodniczącego Komisji Strzelectwa Myśliwskiego ORŁ w Suwałkach kol. Krzysztofa Konieczki. (źródło www.pzl.suwalki.pl)

Z naszeg okręgu w zawodach startwali jeszce koledzy: Ryszard Onopiak, Piotr Smoliński, Robert Doniak i Rafał Kapuściński, ale zajęli dalsze miejsca. Kol. Markowi gratulujemy sukcesu. Darz Bór !!!